Haber

51.Bölge Nedir? 51.Bölgeye Kimler Girebilir?

Lasvegas’ın 153 kilometre kuzeyinde bulunan 51. bölge, Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ve Nevada Test Sahası ile çevrelenmiştir. 51. bölge tam olarak 76 kilometrekaredir. Bu alan Lübnan’ın yüz ölçümünden biraz daha büyük bir alanı temsil etmektedir.

Bu bölgenin genelinde çekilen fotoğraflar birkaç hangardan ibarettir. Fakat herkes bilir ki, 51. bölgenin yer altında önemli bir araştırma ve geliştirme kompleksi bulunmaktadır. Öyle ki bu bölge yıllarca Amerikan hükumetinin hayalet uçak ve benzeri hava araçlarının testi için kullanılmıştır. 51. bölgenin biraz kuzeyinde yer alan S4 bölgesinde ise, ele geçirilen uzay – uzaylı araçlarının tekrar işleme sokularak test uçuşları yapıldığı düşünülmektedir.

51. Bölge Yasağı

51. Bölgeye giriş ve gözlem kesinlikle yasaktır. Tüm çevresinde ”Güvenlik güçlerinin bölgeye girenleri öldürme yetkisi vardır.” gibi yazılar bulunmaktadır. Ayrıca bölge tamamen güvenlik kameraları ile çevrilmiştir. Karadan ya da havadan bu gizli bölgenin 30 kilometre yakınına yaklaşmak demek, ölmek demektir.

S4 Bölgesi ve Bob Lazar

1989 Yıllarında Bob Lazar adlı fizik mühendisi, Las Vegas TV’lerinden biri olan KLAS’da basın açıklaması yaparak; ”S4 Adlı bölgede ufoları yeniden oluşturma temalı mühendislik projelerinde yer aldığını” iddia etmişti. Ve hatta UFO’ların yer çekimini iten bir sisteme dayalı motorlarından biri üzerinde çalıştığını belirtti. Ayrıca Bob Lazar, bahsi geçen bölgede disk şeklide UFO araçlarından 9 adet olduğunu belirtmişti. Ayrıca henüz keşfedilmemiş bir elementlerden biri olan Element 155’in bu Disk şeklindeki uzay araçlarında yakıt olarak kullanıldığını söylemişti.

Robert Dorr

Hava Kuvvetleri Emeklisi ve Gazeteci Robert Dorr, 51. bölgede disk şeklinde cisimler olduğunu bildirmiştir. Bu disklerden biri şu şekilde betimlenmişti;

“O, 8,5 m. çapında kusursuz bir diskti. Kalınlığı çemberin çevresinde 30 santimetreden başlarken, ortaya doğru 3,5 metreye ulaşıyordu. Savaş uçaklarına benzer yükseltilmiş bir kokpiti, hemen altında da onu çevreleyen 150’ye 150 santimetre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde bir alan vardı.

İtici güç sistemi tamamen mahvolmuştu, aygıtlar ve elektrik tertibatı tanıdık materyalleri içermesine rağmen neredeyse anlaşılmaz görünüyordu. Cisim, dünyanın yörüngesindeki bir ana gemi tarafından yönetilmek üzere dizayn edilmiş küçük bir araç olduğu kanısını uyandırıyordu. Boyutlarından ve hasar görmüş oturma yerlerinden anlaşılabileceği üzere, içinde görünüşe göre insan benzeri uzuvlara sahip 2 mürettebatı taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştı, ancak bunlar çok daha kısa boylu varlıklar olmalıydı. Bu aracı bir insan pilotun sığabileceği şekilde tekrar dizayn etmek aylar sürmüştü.”

Benzer Yazılar
Haber

Kadın Olmanın Çok Zor Olduğu 9 Ülke ve Sebepleri

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?