By - - Ücretsiz Android ve IOS Uygulamaları için yorumlar kapalı

Mobil cihazlardaki uygulamalar, nasıl ücretsiz olarak indirilir?

Merhabalar herkese…

Öncelikle android için olan uygulamayı tanıtacağım.

  1. Uygulama adı veremiyorum.

Aslında android için 3 tane uygulama tanıtacaktım ancak yeni keşfettiğim bu uygulama hepsini unutmamı sağladı. Uygulama cidden çok stabil, kullanışlı ve en önemlisi TÜRKÇE.

Dilerseniz artık uygulamadan bahsedeyim. Uygulamaya girdiğinizde sizi ilk olarak kendi marketi karşılıyor. Ancak bu markette aradığım bazı uygulamaları bulamadım. İşte güzel kısımda burada başlıyor zaten. Aradığınız uygulamayı asıl markette bulamazsanız sayfanın en sonuna gidip ‘’Diğer mağazalarda ara’’ kutucuğuna basıyorsunuz ve sizi internet sitesine yönlendiriyor. Burada farklı farklı kişilerin yüklediği uygulamalardan en çok indirilen ve güvenilir bulduğunuz birini seçip indir butonuna tıklıyorsunuz ve uygulamanız indirilmeye başlıyor. İndirmenizi uygulamanın indirme yöneticisi bölümünden takip edebilirsiniz. Uygulamanız indiğinde kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca boyutu çok yüksek uygulamaları da uygulamadan sorunsuz bir şekilde indirebildim.

Uygulamanın – yönleri

1.Uygulamanın kendi marketinde aradığınız bazı uygulamaları bulamıyorsunuz. Buda diğer kullanıcıların yüklediklerini indirmeniz gerektiği anlamına geliyor ki şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamamış olsam da bu güvenlik açısından sorun teşkil edebilir. (İndireceğiniz uygulamanın yanında güvenli veya tehlikeli yazıyor gerçi ama ne kadar güvenilir bilemiyorum.

2.Uygulama marketinde aradığınızı bulamadığınızda uygulama sizi internet sitesine yönlendiriyor her ne kadar internet sitesi mobil cihaz destekliyor.

 

Şimdide İOS için olan uygulamayı tanıtayım.

  1. Ve yine uygulama adı veremiyorum.

İOS içinde tek uygulama tanıtacağım ve o da bu uygulama. Daha başka alternatiflerde var ancak bu uygulama hem çok stabil çalışıyor hem de uygulama üzerinden indirdiğiniz uygulamaları yine uygulama üzerinden güncelleyebiliyorsunuz.

Öncelikle programı kurmanız gerekiyor bunun için uygulamanın websitesine gidip cihazınız jailbreakliyse ananas resmi olan kutucuğa değilse normal apple logosu olan kutucuğa tıklamalısınız. Ardından indirilen dosyayı cihazınıza kurarak AppStore kullanıyormuşçasına uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın bilgisayar versiyonu da var. Bu sayede telefonunuzu bilgisayara bağlayıp uygulamaları bilgisayardan indirebilir daha sonra telefonunuza atabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar versiyonunun çöp dosyaları temizleme gibi değişik özellikleri de var.

Uygulamanın  – yönleri

1)Uygulamanın Türkçe dil desteği yok

2)Uygulama reklam içeriyor

 

 

Taylan Mert Dalkıran