Kişisel Bakım

Argan Yağı Yıpranmış Saçlar

Çoğu insan saçlarının parlak olmamasından, kabarık olmasından ve çok kırılmasından şikayetçidir. Fakat her derdin bir çözümü vardır. Bu olayın çözümü de Argan Yağı. Diğer adıyla Fas Yağı. Özünü, sadece Fas’ta bulunan bir ağaçtan alır ve hoş bir kokusu vardır. 1 litre Argan Yağı için yaklaşık 50 – 60 kg argan meyvesi gereklidir.

İçindeki bu meyve sayesinde dalgalı, düz, kıvırcık, boyalı, kalın telli, ince telli gibi her çeşit saçta kullanılabilir. İçinde yapay yağ olmadığı için saçta tabaka gibi durmaz ve kepek oluşumu başlamaz.

Kabarık saçlara sürüldüğünde elektriklenmeyi önler, saçı yumuşatır ve kabarıklığı indirir.

Düzleştirme işleminden sonra da kullanılabilir. Saç, düzleştirmeden dolayı çok fazla ısıya maruz kaldığı için parlaklığını yitirir ve uçları kırılır. Argan yağı bunların da çözüm noktasıdır. Saça kaybettiği ışıltıyı geri kazandırır ve saç uçlarının kırılmasını önler.

Ayrıca sert saçlar da vardır. Argan yağı, içindeki argan meyvesinin kendi yağı ile saçları yumuşatır ve hoş bir koku verir.

Cam şişe içindedir ve elimize az bir argan yağı dökmek bütün saçımıza yeterli olacaktır. Eğer olur da fazla kaçırırsak, yağ elimizde kalacaktır. O yağdan arınmak için ekstra çaba sarf etmeye gerek yok. Elimizi sabunla yıkayarak fazla yağdan kurtulabiliriz.

Ben hep yağ olanından bahsettim. Yine cam bir şişe içinde sprey tarzında olanı da vardır. Aynı işlevi görür. Aralarında fark yoktur. Ben spreyle daha rahat ederim diyenler için uygundur. Ayrıca 2 türü de çantada taşınabilir. Kuaför ve bazı eczanelerden temin edilebilir.

Banyodan çıktığımızda, saç kurutma işleminden sonra da kullanılabilir. Saçın ilk günkü gibi ferah kalmasına yardımcı olur.

Düzenli kullanımda saçlarınıza gerçekten yararlı olduğunu ve saçı hızlı uzattığını göreceksiniz. Sağlıklı günler !

Benzer Yazılar
Kişisel Bakım

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm

Kişisel Bakım

Patates Nişastası Maskesi

Kişisel Bakım

Göbek Eriten Yoğurt – Limon Kürü

Kişisel Bakım

Nar Sirkesi Maskesi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?