By - - Arkadaştan Öte için yorumlar kapalı

Gösterim tarihi:22.07.2011

TR gösterim tarihi:23.09.2011

İmbd puanı:6.6

     Hikayesi Harley Peyton, Keith Merryman, David A. Newman tarafından yazılan, yapımı Martin Shafer, Liz Glotzer, Jerry & Janet Zucker ve Will Gluck tarafından üstlenilen ve tekrardan Will Gluck tarafından yönetilen romantik komedi filmi.

                 Filmimizin başrolünü paylaşan oyuncularımız kesinlikle çoğu kişiye tanıdık gelecektir. Severek dinlediğimiz ve izlediğimiz Justin Timberlake yani Dylan; geçtiğimiz sene anne olan, film dünyasının en seksi kadını unvanını kazanmış Mila Kunis yani Jamie.

            Bu ikilinin geçmişte yaşadığı aşk ve ciddi ilişkiler yüzünden dolayı canı yanmış. Jamie‘nin yeteneklerini kullanarak Dylan‘ı New York‘a yerleşmeye ikna edene kadar tabii. İkilimiz tanıştıktan sonra bağlanmanın olmadığı, sadece eğlencenin ve sorgusuz seksin ağır bastığı bir “arkadaşlık” kurarlar.

                Sözde arkadaşlıkla başlayan bu ilişki, duygular içeri girince bozulur. Ama bu seferde gelişen olaylar sonucu Dylan aşkını kaybetmek istemediğini anlar. Filmin sonunda Dylan’ın Jamie’ye yaptığı sürprizle, ikilimiz yollarını tamamen birleştirir.

        Dylan ve Jamie’nin bu masum aşk oyunu sırasında yaşadıkları ve birbirlerine yaşattıkları şeylere kahkahalarla gülerken, her romantik komedi filminde olduğu gibi bir bölümde ağlamaklı olacağız.

          Justin Timberlake ve Mila Kunis’in dışında Woody Harrelson, Andy Samberg, Patricia Clarkson, Jenna Elfman, Richard Jenkins, Bryan Greenberg, Emma Stone ve Nolan Gould gibi yetenekli isimlerde filmin kadrosunda yer alıyor.

            Film her ne kadar 6.6’lık bir puan almış olsa da, birçok insanın favorilerine girmeyi başarmış bir filmdir. Ödül törenlerine 4 kez adaylığını koyabilmiştir.

          Şu ana kadar izlediğim izlediğim filmler arasında, romantik komedi bölümünde ilk beşin içerisine koyduğum bu filmi herkese şiddetle öneririm.

Editör yorumu; () – Yeni dünyanın yeni nesli olarak, bu tip ilişkilere çok da yabancı olmadığımızı düşünüyorum. Fakat bir fark var. Sonu böyle bitmiyor diye, çok tanıdık gelmiyor mu zaten? Kendinizi, ”o”nu ve hayallerinizi canlandırın. İşte o film, bu film.

          Kaliteli oyuncu kadrosuyla ve eşsiz bir senaryo ile birleşen bu filmin, sizlerin de enlerine gireceğine eminim. Şimdiden iyi seyirler!

 Ezgi Bolver