By - - Battlefield – Oyun İncelemesi için yorumlar kapalı

Genel Olarak Tanım:

Battlefield, Electronic Arts şirketinin 2002 yılında yayınladığı oyundur. Bildiğimiz platformların çoğunda oynanabilir. İlk çıkan oyun Battlefield 1942 (2002) son çıkan oyunu ise Battlefield: Hardline (Henüz Betası 2014).

Aksiyon, savaş türü bir oyun olan Battlefield, birinci şahıs nişancı, üçüncü şahıs nişancı türü oyun serisidir.

Serideki tüm oyunları Electronic Arts firması dağıtmakta Digital Illıusions firması da geliştirmektedir. Battlefield serisinde ilk olarak 2. Dünya Savaşı ile Vietnam Savaşı gibi tarihsel konular işlenmiştir. Ayrıca Battlefield 2142 ile bilim kurguya da değinilmiştir.

Battlefield`ı diğer savaş oyunlarından ayıran en büyük özellik oyundaki çoğu aracı kullanabilmemizdir. Bunlar; Uçak, tank, zırhlı personel araçları, helikopterler ve askeri ciplerdir. Serideki oyunlardan birinin hikayesine bakalım şimdi.

Battlefield 4:

Oyun 2011 yılında çıkan Battlefield 3`ün devamıdır.

Battlefield 4 başarısından dolayı neredeyse tüm eleştirmenlerden olumlu sonuç almıştır.

Oynayış:

Oyun çerçeveleri Battlefield 3`e göre genel olarak aynı kaldı. Çerçevenin sol altında pusula ile harita, ve görevle ilgili hedefler bulunmaktadır.

Çoğu silahın iki çeşit atış modu vardır; bunlardan biri tekli atış iken, diğeri çoklu atış modudur.

Senaryo Modu:

Tek oyunculu modu çevrimiçi modundan biraz daha farklıdır. Bunun en önemlisi ise, çevrimiçi modunda çevrenin farklı olmasıdır. Çevrimiçi modu oynamak istiyorsanız eğer senaryo modunu bitirmeniz tavsiye olunur.

Çok Oyunculu

Battlefield 4`ün çok oyunculu modunda 64 oyuncuya kadar destekli 3 oynanabilir taraf bulunmaktadır. Ayrıca bir de izleyici modu bulunmaktadır. Bu mod sayesinde oyunu takip edebilirsiniz.

Ana oyunun içerdiği haritalar “Siege of Shanghai, Paracel Storm, Zavod 311, Lancang Dam, Flood Zone, Rogue Transmission, Hainan Resort, Dawnbreaker, Operation Locker and Golmud Railway”‘dir. Ana oyunun içerdiği oyun modları ise “Battlefield’s Conquest, Domination and Rush; ayrıca ekleneceği duyrulan iki mod olan “Obliteration Defuse and “, ve kendi içinde 2 moda bölünmüş Team Deathmatch ve Squad Deathmatch”‘dir.

Tugay Orman