By - - Beklenen Hamle; WhatsApp Web için yorumlar kapalı

Türkiye de ve tüm dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp 2010 yılında kurulduğundan beri mesajlaşma dünyasını yerinden oynattı ve bir neslin klasiği olan SMS paketlerini neredeyse tarihe gömdü.
Silikon vadisinin göbeğinde kurulan genç bir teknoloji şirketiyken, dünyanın bir numarası olmayı başaran WhatApp tüm dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta ve çok beğenilmekte.
Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından satın alınmasıyla büyük değişiklikler ve sık güncellemeler geçiren uygulama, en azından Türkiye’de çoğu kullanıcının istediği gibi, WhatsApp uygulamaları masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarlarda kullanılabilecekti.
WhatsApp bunun için bir uygulama geliştirmek yerine basit bir Chrome istemcisi ile oldukça güzel bir iş çıkarmış. WhatsApp web i kullanmak için en güncel sürüm olması şart. Bunun için de uygulama mağazasını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Eğer son sürüme sahipseniz, yapmanız gereken tek şey WhatsApp da seçeneklerden WhatsApp Web e dokunmaktır. Ardından ”https://web.whatsapp.com/” adresine girip karşınıza çıkan QR kodu taratın ve artık bağlısınız.
Uygulama sadece Android, Windows Phone, Nokia S60, BlackBerry ve BB10 akıllı telefonlarda kullanılabilmekte ve uygulamayı kullanabilmeniz için web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanmanız şart. IOS desteği çok yakın zamanda gelecektir ancak diğer tarayıcıları henüz desteklememekte.
Bilgisayarınızda açtığınız hesap aktif olarak kullandığınız WhatApp uygulamasının senkronize edilmiş halidir. Yani kullanmak için aktif bir WhatsApp hesabınızın olması şart.

Caner Keskin