By - - Far Cry 3 – Oyun İncelemesi için yorumlar kapalı
Oyunun konusu nedir?
Oyunun konusu karakterimizin kardeşinin pilotluk lisansını alması ve bunun sonucunda parti gibi bişey düzenleyip bir adada 6 arkadaşın, (aralarında kardeş olanları da var) tatil yapmasıyla yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Bu kutlama sırasında yapılan paraşütle atlamada,
koskoca adada farklı yerlere düşüyorlar. Bizim amacımız ise bu adadan tüm arkadaşlarımız ile sağ salim kurtulabilmektir.
Oyunun türü nedir?
Oyun birinci şahıs nişancı ve aksiyon-macera türündedir. Bunların yanı sıra içerisinde RYO elementleri de bulundurur. RYO elemenleri tecrübe puanları, yetenek ağaçları, zanaat sistemi gibi örneklerle açıklanabilir.
Oyunda kullandığımız araçlar ve silahlar neler?
Yanılmıyorsam oyunda 35 adet  silah bulunmakta. Tabancalar, tüfekler, bıçaklar vb bir sürü silah kullanılıyor. Bunlara ek olarak el bombaları, mayınlar, molotof, taş gibi eşyalarda bulunmakta. Oyunda 14 adet araç bulunmakta. Havada, karada ve suda ayrı araçları kullanmamız çok iyi. Böylelikle haritanın her yerini rahatça gezebiliyoruz.
Karakterler:
Maalesef bu oyundaki karakterleri öyle kısa kısa tanıtamayacağım. Buyrun efenim, birbirinden gerçekçi karakterlerimizin listesi:
+Jason Brody
Oyundaki karakterimiz olur kendileri. 1987’de Los Angeles’da doğmuş. Grant Brody ve Riley Brody adında iki erkek kardeşi ve Liza Snow adında da sevgilisi var. Çok cesur ve güçlü bir karakter.
+Grant James Brody
1984’te doğan Grant, askerdir ve ana karakterimizin abisidir.
+Riley Brody
1991 doğumludur. Oyunun sonlarına doğru karşımıza çıkmıştır.
+Liza Snow ve Daisy Lee
Liza bizim sevgilimiz, Daisy ise abimizin sevgilisidir.
+Keith Ramsay, Oliver Carswell ve Vincent Salas
Arkadaşları *-*
+Dennis Rogers
Karakterimizi kurtaran ve bize yardım eden abi.
+Dr. Alec Earnhardt
Liza’yı bulup ona bakan ve daha sonra evinin altındaki mağarada bize yer veren doktor.
+Vaas Montenegro
*fangirl ben* TAPIYORUM BU ADAMA! Oyunun delisi, bizi ve arkadaşlarımızı alıp satmaya çalışan manyak abi. Oyunun en sevilen karakteridir.
+Citra Talugmai
Vaas’ın kardeşi ve Rakyat kabilesinin dişi reisi gibi bir hatun.
+Hoyt Volker
Uyuşturucu ve insan satıyor. Cümlemin kabalığından dolayı özür dilerim ama buraya yazabileceğim en açıklayıcı kavramlar bunlardı >w< Bu abi sayesinde Vaas iş buldu, Vaas’ın yüzünden de karakterler kaçırıldı!
Oyun hakkında kişisel yorumum:
Oyun kesinlikle çok güzeldi. Görseller ve grafikler çok hoştu. Bazı minik grafik hatalarını görmezden gelirsek kusursuz diyebiliriz. Seslendirmeler, karakterler, hayvanlar… Ne desem bilemedim, oynayın! Oyunu bitirdikten sonra map’ı tamamlayıp her yeri ele geçirebiliyorsunuz. Ayrıca küçük bir not: Oyunun seviyeleri var. Bu tür oyunlarda iyiyseniz kolay olanı seçmeyin. Zorlayınca çok daha eğlenceli oluyor.
Öykü Demir