Teknoloji

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Bilim kurgu filmlerinden hayal dünyamıza giren ve yakın zamanda gerçekleşen giyilebilir teknolojilere bir göz atalım.
Teknolojik aletler hayatımızın her alanına etki sahibi olmaya başladı. Evde, işte ve hatta sokakta bile bu aletleri kullanıyoruz. Kitabın bile elektronik olanları mevcut sonuçta. Durum böyleyken, teknoloji daha da ileri gitmeliydi.

Bundan yıllar önce sadece bilim kurgu/ fantezi filmlerde gördüğümüz o aletler  artık gerçek ve kullanıcıya açık durumda.

Akıllı Saatler;
Google, samsung, apple gibi markalar giyilebilir teknoloji alanına yoğunlaşmasa da önem vermekte, Google tanıttığı akıllı gözlük ile giyilebilir teknolojiyi tekrar gündeme getirdikten sonra, daha nice marka giyilebilir teknolojiye el atmıştı. Kullanıcılarında yoğun ilgisiyle karşılaşan bu teknoloji bugünlerde hala revaçta.

   Samsung Gear serisi en popüler olan akıllı saat olma ünvanını elinde tutsa da, piyasada Sony, Asus gibi dev markaların akıllı saatleri de bulunmakta.  Akıllı saatinizi bir kez telefonunuzla eşleştirdiğinizde, artık bildirimler aramalar gibi ana işlevleri saatinizden kontrol edebileceksiniz.
Sanal gerçeklik;
Daha önce bahsettiğim gibi giyilebilir teknolojinin doruk noktası bence sanal gerçekliktir. Kullanıcıyı gerçek dünyadan koparıp sanal alemlerde yolculuğa çıkarabilecek bir teknolojiden 20 yıl önce söz etseniz taşlarlardı herhalde…

Benzer Yazılar
Teknoloji

En İyi VPN Uygulamaları (IOS, Android, Chrome)

Teknoloji

3 Boyutlu Baskı Nedir? Nasıl Yapılır?

Teknoloji

Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Teknoloji

Domain Nedir?

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?