Sağlık

Hızlı Saç Uzatma Yolları

Zamanla yanan, yıpranan, ya da şekilsiz uzadıktan sonra kestirilmek zorunda kalınan saçların hızlıca uzaması istenir haliyle. Ya da bazen Türk berberlere söylenen ”Abi çok kesme, kırıkları al sadece” kalıplaşmışlığı pek de işe yaramayabilir. Kırıkları alırlar, size saç kalmayabilir.

Şüphesiz görünümü en çok değiştiren etken saç boyu ya da şeklidir. Bu yüzden hem sağlıklı kalmaları, hem de hızlı bir şekilde uzamaları, hemen herkes için oldukça önemlidir. Bu yüzden sizlere bir tarif vereceğim. Tarafımca denenmiş, uzun süre kullanılmış ve etkisi kanıtlanmıştır. 

Hızlı Saç Uzatmak İçin Kullanacağımız Karışımın Tam Adı Barcelino Yağı

Barcelino Yağı Nedir ? Ya da;

Barcelino yağı malzemeleri nelerdir?

Hindistan cevizi yağı, Susam yağı, Çam terebentin yağı, Jojoba yağı, Isırgan yağı, Defne gar yağı, Çörekotu yağı, Ceviz yağı, Soya yağı, Buğday yağı, Zeytinyağı, Ayçiçeği yağı, Fındık yağı ve Avokado yağı.

Bu kadar malzemesi var, eh haliyle Barcelino yağı kaç para diye düşünen de vardır tabii. Kullanım sıklığına göre, 10-14 gün yetecek kadar karışımı 12 liraya temin edebilirsiniz. Saç bakım kürleri satan yerlerden satın alabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem, yukarıda sıraladığım bu faydalı yağların tamamını teker teker temin etmeniz ve karıştırarak uygulamanızdır.

Barcelino yağı nasıl kullanılır?

Saçınızı iyice yıkadıktan sonra havlu ile kurutun. Fakat saçınız bir miktar nemli kalmalıdır.

  • Saç köklerinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.
  • Bir kaç dakika masaj yaparak saç diplerine yedirilen yağ, en az yarım saat saçta bekletilmelidir. Fakat eğer vaktiniz varsa, olabildiğince uzun tutmanızda fayda var. Hatta tüm gün bile tutabilirsiniz, zararı olmaz.
  • Daha sonra saçınızı şampuanlayarak yağı temizleyin. Barcelino yağı, diğer kürlere oran ile saça yapışmayacaktır. Yağın arıtılması kolay olacaktır.
  • Haftada üç kere uygulayabilir, sağlıklı ve hızlı uzayan saçların gözle görülür değişimini görebilirsiniz.
Benzer Yazılar
Sağlık

Prematüre Bebek

Sağlık

Su İçmenin Önemi

Sağlık

Sedef Hastalığı – Psoriasis Nedir? Tedavisi Nedir?

Sağlık

Demir Eksikliği Neden Oluşur? Sonuçları Nelerdir?

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?