Kişisel Gelişim

Hoşlandığın Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

 

Bütün kadınların, bir erkekten gerçek anlamda hoşlandığı zaman eli ayağına dolaşır. Bu durumda karşınızdakini etkilemenin çok da kolay olmayacağını söyleyebiliriz. Kendinize gelin ve toparlanıp silkinin! Çünkü hoşlandığınız kişiyi kendinize bağlamak için aşağıdaki kurallara ihtiyacınız olacak…

 

Olduğun Yerde Sayma: Bu adım atacağın adımlar içinde en önemli ve derin olanı. Olduğun yerde saymak monotonlaşmak, sıkıcı olmak demektir. “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir”.

Kendini sürekli geliştirmelisin. Birikim ve kültür erkeği etkilemenin temel yollarından biridir. Erkekler güzel ve işveli kadınların peşinden koşarlar, nispeten doğru. Hemen akla şu soru geliyor. “Bu tavırlarla peşinden ne kadar koşturabilirsin?”.

İşveyle, cilveyle kısa mesafeli koşuları tetiklemen mümkün. Ama ilişkinin bir maraton olduğunu düşündüğünde bu tür saman alevlerinin bitişe kadar yetmediğini görebilirsin. Evet işve, cilve tamam ama sadece uzun soluklu ilişkinin içinde motivasyon aracı olarak kullanıldığında işe yarar. Sonrasında içi boş cilvenin “İTİCİ” gelmekten başka bir işe yaramayacağı aşikardır.

Erkekleri bilginle, birikiminle, donanımınla etkileyebilirsin. Onlarla konuştuğunda güven verirsen ve senden öğrenebilecekleri birşeyler olduğunu gösterebilirsen ilgiyi, sevgiyi sürekli canlı tutabilirsin. Aksi takdirde “Anılarda hoş bir hatıra” olarak kalırsın.

Güven ver: “Olduğun yerde saymamak” ve “Kendini geliştirmek” insanın özgüvenini de arttırır. Özgüveni artan bir kadın olaylar karşısında mantıklı kararlar verir. Ayakları üzerinde sağlam duran kadın;  “Acınacak”, “Savunmasız”, “Bağımlı” bir görüntüden kurtulur. Erkeğe güven verir. Kambur olara taşınan kadınların terk edilmesi ya da unutulması daha kolaydır. Çünkü aslında erkek bir yükten kurtulmuş olur. Hele bir de kadının kendine saygısı yoksa işler daha da kolaylaşır. Hiçbir işini kendi başına yapamayan kadınlar ilk başta erkeklerin ilgisini çekebilirler. Erkek kadına yaklaşmak için bir fırsat yakalamış olur. İlişki bu yolla devam ettiğinde bir müddet sonra bezginlik ve bıkkınlık vermeye başlar. Erkekler bilgili ve kendine güven veren kadınlara daha uzun süre bağlı kalırlar.

Pozitif Ol: Hayatın gerçeğidir. Herkes güveneceği ve sığınacağı dingin bir liman arar. Erkeklerle kadınlar pek çok konuda birbirlerinden ayrılabilirler. Düşünce olarak, davranış olarak farklıdırlar. Ama konu sığınacak dingin limana geldiğinde beklentiler aynıdır. Kim sürekli dırdır eden, stres yaratan birisiyle beraber olmak ister ki? İçinin huzurla dolduğu anlar için onunla birlikte olmak istemiyor musun? Beynin, kalbin, ruhun aynı yerde olmak istediği için aşk denen büyü huzur vermiyor mu? Neden onun da istediği bu olmasın? O zaman şunu söyleyebilirim. Erkeği sakinleştirebilen, huzurlu hissetmesini sağlayabilen, neşe ve pozitif enerji veren kadınlar erkeklerin kalbini fethetmeyi öğrenmiş demektir.

Bakımlı Ol: Bakımlı kadının kendine saygısı var demektir. Bunun anlamı da yukarıdaki 3 koşulun da birleştiği bir ruhta vücut bulabilir. Bakımlı olmak mıknatıs gibi tüm erkekleri kendine çekmek anlamına gelmesin. Aşırı kıyafetler ve makyaj ilgiyi kısa bir süre için geçici bir heves için kendine çekmek anlamına gelebilir. Kendine özen göster ve bakımlı ol.

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?