By - - İncir Reçeli 2 için yorumlar kapalı

 

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren bu film için Aytaç Ağırlar kamera arkasına geçti. Halil Sezai Paracıkoğlu (Metin) ve Sinan Çalışkanoğlu (Erol) ilk filmin kadrosundan ikinci filme yansıyanlar. İkinci filmde kadroya yeni katılan Şafak Pekdemir (Gizem) de filmin havasına hava katmış.

Öncelikle şunu belirtelim ki ilk filmi izlemeden ikinci filmi kesinlikle izlemeyin. Çok alakasız olur. Ayrıca benim şahsi görüşüm, ilk filmin başyapıt olduğudur. İkinci filmde aynı performansı alamasam da izlenmesi gereken filmler arasında olduğunu düşünüyorum.

Bu kare ilk filmdendir. Ve sizlerin hönküre hönküre ağlamasını sağlayacak sahnedir.

Eeh tabi spoiler vermeden olmaz;

İlk filmde olduğu üzere Metin, Duygu`yu kaybetmiştir ve gerçekten çok uzun bir yas dönemine girmiştir. Şimdi bile insanlar birbirlerini aldatırken, ölen bir insanın ardından iki yıl beklemek ve hala onu aldatmaktan korkmak, gerçekten büyük başarı ya da takıntı.

Evet, Duygu için bir film çekmiştir ama hayattan hiçbir arzusu kalmamıştır. Barda akşamları çıkıp bazı şarkılarını söylerken, bir gün yolları Gizem`le kesişir. Hayatlarının geçmişinde ikisi de hemen hemen aynı kaderi yaşamıştır. Gizem kendi duvarlarını aşmıştır. Peki ya Metin, o da bu duvarları kırıp yaşayabilecek midir?

Mendil bu filme pek fayda etmeyecek gibi yanınıza baya etkili bir şeyler alın.

Ama ilk filmini izlemediyseniz, önce onu izleyin. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum, ilk film için ne mendil ne havlu paklar sizi. Tutmayın ağlayın…

Ben ağlamam diyen insanları da şöyle şuraya alalım, iddiaya girer yolumuzu buluruz. *sinsigülüşü*

Tugay Orman