By - - Kahve Maskesi için yorumlar kapalı

Genç – yaşlı, kadın – erkek fark etmeden herkesin sorunudur istenmeyen tüyler. Evde yapılabilen doğal maske çeşitleri arasında, elbette sizleri yüzünüzdeki tüylerden kurtarabilecek bir maske de bulunuyor. Ki o maske; Kahve Maskesi oluyor.
Kaş, bıyık ve yanak bölgelerinde çıkan tüyleri dökmek için cımbız ve diğer yöntemlerden daha uygun ve daha acısız bir yöntem olan Kahve Maskesi her yaştan insan kullanabilir. Her çeşit cilde uygun olduğunu da belirtelim. Kahvenin peeling etkisi ile, ölü deriyi de temizleyecektir. Peki bukahve maskesi nasıl yapılır?  İhtiyacımız olan iki malzeme var;

  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı.
  • Bir tatlı kaşığı kuru kahve

Çok basit yani. İyice karıştırıp yoğun bir kıvama gelmesini sağlıyor ve de yüzümüze sürüyoruz. Masaj yaparak yediriyoruz. Tamamen yüzümüzü kapladığında ılık su ile yıkayarak duruluyoruz. Hemen ardından yüzümüzü hiç kurulamadan biraz karbonat sürüyor ve tekrar iyice yıkıyoruz. Haftada bir veya iki kere uygulayabiliriz. Her zaman kesin sonuç vermeyebiliyor, bu yüzden isteğe göre iki diyorum. Eğer kesin sonuç alamazsak sorun etmiyor ve uygulamaya devam ediyoruz. İlk denemede %100 sonuç alamasak da, en azından umut ederek motivasyonumuzu yüksek tutmuş olacağız. *şaka* Hadi siz bunu deneyin, ben de size yeni tarifler hazırlayayım.

Cildinize iyi bakın ve tabii takipte kalın!

Gülsima Laedri