Kişisel Bakım

Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Alınır?

Kil nedir?

Günümüzde saç bakımı için de kullanılan kil sert bir çamur türüdür.
Kil Nereden Temin Edilir?
Kil maskesi yapacağım ama Kili nereden bulacağım? Sorusu, sıkça sorulan sorular arasında yerini almış bile. Kili hemen hemen tüm aktarlarda bulabilirsiniz.
Saç İçin Kil Maskesi Malzemeleri
-Küçük bir kap kil 
Sıcak su
-Süt (yağsız olmasına dikkat edin)
-1 kaşık bal
(Malzemelerin miktarını saçınıza göre de ayarlayabilirsiniz)
Saç İçin Kil Maskesi Uygulanışı 
Malzemelerimizi krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. Banyoya girmeden 15-20 dakika önce saçlarımıza masaj yaparak yediriyoruz.  15-20 dakika sonra  duruluyoruz.
Kil Maskesi Faydaları Nelerdir? Aynı zamanda cilt bakımı için de kullanılan kil, saç güçlendirmek ve dökülmesini önlemek isteyenler için doğal bir çözüm olacaktır.
Peki ne sıklıkla uygulayacağız Kil Maskesi’ni? Her banyodan önce olmasa da, 1 banyo aralıkla yaparsanız Kil Maskesi‘nden  olumlu sonuç elde edeceğinizi düşünüyorum.
Ayrıca Yüz İçin Kil Maskesi yapmak istiyorsanız;
Bir miktar kil ve biraz suyu karıştırarak, ortaya çıkan maske kıvamındaki karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Fakat su yerine gül suyu da kullanabilir ve hücrelerin yeniden yapılanmasını sağlayabilirsiniz. Maskeyi 5 dakika kadar yüzünüzde bekletip, daha sonra durulamanız gerekmektedir. Özellikle batık ve sivilceler için çözüm olan Kil Maskesi , hemen her cilt problemi için efsanevi bir çözüm yoludur. Önemli olan kili uzun süre cilt üzerinde tutmamaktır. Saç için 15 dakika, yüz için 5 dakika yeterli olacaktır.
Benzer Yazılar
Kişisel Bakım

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm

Kişisel Bakım

Patates Nişastası Maskesi

Kişisel Bakım

Göbek Eriten Yoğurt – Limon Kürü

Kişisel Bakım

Nar Sirkesi Maskesi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?