By - - Kızıl Saçlılar İçin Tüyolar için yorumlar kapalı

 

Kimi bayanlar pek sevmese de, kızıl saçlar hanımlar için gerçekten bir avantaj olabilir. Kızıl saçlar kendiliğinden güzel ve çekicidirler. Kendinize vakit ayıramamışsanız bile saçlarınızla çok çekici ve hoş görünebilirsiniz. Ama yanlış giysi ve makyaj uygulaması yaptığınız zamanlarda da biraz gülünç hale gelebilirsiniz. Hoş ve alımlı görünebilmek için tüyolarımızı kaçırmayın.

 

İşte Kızıl Saçlılar İçin Tüyolar geldi.

 

Makyaj

 

Makyaj çoğu bayanın en çok zorlandığı ama aynı zamanda da en çok sevdiği şeylerden biri. Doğru bir makyajla kendimizi o gün mükemmel hissedebileceğimiz gibi bazen de çok çirkin hissedebiliriz. Bu yüzden renk ve tonlamalara çok dikkat etmeliyiz. Kızıl saçlı bayanların özellikle renk seçimi yaparken dikkatli olmalarında fayda var. Doğal tonlar kızıl bayanları her zaman bir adım öne taşır.

 

Fondöten seçimlerinde sarımtırak ve şeftali tonlarını seçmeye gayret ederseniz daha doğal ve daha dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajında ise siyahlardan kaçınmayı şiddetle öneriyorum. Kahverengi tonları ve bazen de şeffaf rimeller sizi çok daha zarif gösterecektir. Bunun yanında renklendirme ve aydınlatmalarda da bej, kamel, bal ve altın tonlarındaki renkler ile daha genç ve doğal görünebilirsiniz.

 

Allık seçimlerinizde ise şeftali tonlarını şiddetle tavsiye ederken bronz tonlarından kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Şeftali tonları ile daha natürel ve canlı bir hava yakalayabilirsiniz. Gelelim bir kadını kusursuzlaştıran dudaklara. Kırmızı rujlar tondan tona çok fark yaratır. Bu yüzden saçınızın tonu ve dudaklarınızın şekline göre kırmızı rujlar ile hoş görünebilmek mümkün. Ama garanti olarak bej ve şeftali tonlarındaki rujlar tam size göre.

 

Giyim

 

Kıyafet seçimi de makyaj kadar önem arz etmekte. Beyazlar, kremler ve bejler saçlarınızı ortaya çıkararak size seksi bir görünüm verirken kahve tonları ile de gençliğinize dönmeniz mümkün. Yeşil kamel, fildişi, turuncu tonları da korkusuzca kullanabileceğiniz renklerdir. Çelik mavi ve turkuaz renkleri ile de tezatlık yaratarak şık olmak mümkün. Tavsiyelere uyarak ortamdaki en şık ve çekici kadın olabilirsiniz.