By - - LG – G3 Beat için yorumlar kapalı

LG ‘nin oldukça beğenilen ve yüksek satış rakamlarına ulaşan amiral gemisi cihazının küçük kardeşi piyasayı tatmin edici özellikleri ve fazla değişmeyen tasarımıyla selamlamıştı. Amiral gemisi modellerin minik versiyonları da oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştığı için LG de bu taleplere tepkisiz kalmayıp çok beğenilen modelinin ufak ekranlı ve daha düşük fiyatlı modelini piyasaya sürdü.

Teknik özelliklerine göz atacak olursak, cihazımız fiyat performans odaklı görünüyor. Bu fiyata sunulabilecek özellikler en uç noktada kullanılmış.

LG G3 Beat,1.2 gHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisi ile aynı fiyat aralığındaki cihazlara tepeden bakıyor.

720 P çözünürlükte ve 294 ppi piksel yoğunluğunda 5 inç IPS ekranını şahsen oldukça başarılı buldum. Özellikle gün ışığından IPS ekranların ne kadar harika sonuç verdiğini göz önünde bulundurup, Amoled ekranlarla karşılaştırınca oldukça başarılı.

Kamerasına gelirsek, 8 MP arka 1.3 MP ön kamera kullanılmış ve full hd kayıt özelliği mevcut. Kamera fiyat performans cihazlarına kıyasla başarılı ancak flaşı kapatarak gece çekimi yapmanızı önermem, noktacıklar ve abartı renkler görünmekte çünkü.

RAM bölümünde karşımıza 1 GB RAM çıkıyor, LG her ne kadar hafif arayüz kullansa da yoğun kullanımda 1 GB RAM canımızı sıkacağa benziyor özellikle çıkış tarihi yeni olan ve sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlarda G3 Beat tekleyecektir.

Bataryasına göz atalım; 2540 mAh batarya ile teknik özellikleri ve ekranına yetecek ve günü tamamlayacaktır ancak tabii ki daha yüksek olabilirdi.

8 GB hafızanın 4 GB lık bölümünü sistem kullanmakta ancak 64 GB ‘a kadar Micro SD kart desteği bulunuyor.
Cihazımız kutusundan Android 4.4.2 Kitkat işletim sistemi kullanıyor, Android 5.0 güncellemesini alacağı onaylandı.

Tasarımına göz atalım; LG G3 de kullanılan tasarım değiştirilmeden kullanılmış, metal görünümlü, çıkarılabilen, arka kapak ve arkada konumlandırılmış fiziksel tuşlar. Tüm bu özelliklere ek olarak LG G3 ile ortaya çıkan ve çok beğenilen KnockCode ile kilit açma işlevi de G3 Beat de bulunuyor. Piyasaya 999 TL den giriş yapan cihazın güncel fiyatı 849 TL

 

Caner Keskin