Kişisel Bakım

Maya Maskesi Nedir? Nasıl Uygulanır

Saç, el ve yüz güzelliği için kolay uygulanabilir, pratik maskelerden biri de Maya Maskesi ‘dir. Maya Maskesi ;Yüz güzelliği için doğal çözüm arayanların en tercih edilebilir kürlerinden biridir. Öyle ki her cilt, saç, el ve yaş grubu için uygulanabilir bir yöntemdir. Özetle; Maya maskesinin faydaları sayarak bitmez. Ama biz yine de sayacağız!

Cilt İçin Maya Maskesi

Yüzünüze sıklık ve parlaklık kazandırmak için, bir paket yaş maya ile bir tatlı kaşığı sütü karıştırıyoruz. Ortaya çıkan karışımı yüzümüze masaj yaparak yediriyor ve 15 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra ılık su ile duruluyoruz, ve soğuk su ile bir kere daha duruluyoruz. Maya Maskesi içeriğindeki B6 ve B2 vitaminleri ile cildinizin yağ dengesini ayarlayacaktır. Ayrıca sivilce ve akneler için de oldukça etkilidir. İçeriğindeki yüksek potasyum ile dokularınızdaki toksinleri dışarı atacak ve temiz bir görünüm sağlayacaktır.

Saç İçin Maya Maskesi

Saçlarınızın hacimli görünmesi için kullandığınız yağlar çoğu zaman saçınızı söndürebilir. Fakat Maya Maskesi tam da bu iş içindir. Ayrıca saç dökülmesini de önleyecektir. Yüzümüze uyguladığımız gibi bir paket yaş maya ile bir tatlı kaşığı sütü karıştırıyor ve saç diplerimize sürerek masaj yapıyoruz. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile, hemen ardından da soğuk su ile duruluyoruz. Saç için maya maskesi, içeriğindeki B5 vitamini ile keratin oluşumunu tetikliyor. Böyle saçlarınız hem dökülmüyor, hem de daha hacimli görünüyor.

Eller İçin Maya Maskesi

Sağlıklı uzayan tırnaklar, hızlı iyileşen el yaraları ve ellerinizin yumuşaklığı elbette dikkat çekici. Sonuçta en çok göze batan, el ve tırnaklarımız oluyor genelde. Bu sefer bir tatlı kaşığı yaş mayayı iki yemek kaşığı süt ile karıştırıyoruz. Çıkan karışımı ellerimize bolcana masaj yaparak uyguluyoruz. 10 dakika sonra ılık su ile yıkayarak duruluyoruz. Maya içeriğindeki yüksek protein ile, cildinizdeki dokuları yeniden yapılandıracak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca protein, cildinizin oksijen almasını ve beslenmesini de sağlayacaktır.

Benzer Yazılar
Kişisel Bakım

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm

Kişisel Bakım

Patates Nişastası Maskesi

Kişisel Bakım

Göbek Eriten Yoğurt – Limon Kürü

Kişisel Bakım

Nar Sirkesi Maskesi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?