By - - Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm için yorumlar kapalı

Zeytinyağı – Hindistancevizi Yağı

kadinn gen tr hindistan cevizi yagi Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Saç dökülmesinde en önemli faktörlerden biri de kan dolaşımıdır. Kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılabilecek ürünler arasında başta gelenler hindistancevizi yağı ile zeytinyağıdır. Bu iki yağı karıştırarak saç derinize masaj yapabilir ve saç dökülmesini büyük ölçüde durdurabilir ya da yavaşlatabilirsiniz. Burada yağ kullanımı dışında önemli olan bir diğer etken ”Masaj” yapmaktır. Kan dolaşımını hızlandırmada etkili yollardandır.

Argan Yağı

kadinn gen tr argan yagi Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Argan ağacının yemişlerinden üretilen önemli bir yağdır. Saç bakımı için gerçekten her yaş aralığı ve her saç tipi tarafından seçilebilir yağlardandır. E ve B vitamini içerir. Bakım ve onarımında oldukça faydalıdır. Kırık oluşumunu önlediği gibi, aynı zamanda parlak bir görünüm kazandıracaktır. Argan yağı sadece saç için değil, cilt için de kullanılabilir. Sivilce tedavisi ve kırışıklık giderme gibi marifetleri de vardır.

Yalancı Safran Yağı

kadinn gen tr aspir yagi Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Aspir adlı bitkinin yağıdır fakat nedendir bilinmez, halk arasında Yalancı Safran Yağı olarak adlandırılmıştır.  Saç tellerini kalınlaştırabilir. Deniz, güneş ve saç boyaları saçlarımızı yıprattığı vakit başvurulacak etkili yöntemlerdendir. Saçlarınızın daha hacimli ve parlak görünmesini de sağlayacaktır. Düzenli kullanımı ise saç köklerini güçlendirir.

Avokado Yağı

kadinn gen tr avokado yagi Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Bu meyvenin en baştan çıkarıcı özelliği ”Afrodizyak” etkisi yaratıyor olmasıdır. Fakat bizim bu etki ile pek işimiz yok, saç bakımı yapacağız biz! ”İpeksi” saç arıyor iseniz, işte o saçın mühendisi Avokado yağı olmalıdır. Kendinizi ona bırakın, ipek gibi yağdır. Saçları güneş ışınlarından korumak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca saçı yumuşatır, parlatır vesaire vesaire…

Keten Yağı

kadinn gen tr keten yagi Hasar Görmüş Saçlar İçin Yağ Terapisi

Valla bu yağı oranıza, buranıza, şuranıza her yerinize sürün bence. Her yere başka faydası olan, ilginç bir yağdır bu. Cilt bakımı için kırışık önleyici, saç bakımı için canlılık ve parlaklık etkisi bulunur. Düzenli kullanımda saç köklerini de güçlendirerek, saç dökülmesini engelleyebilir. Haftada bir ya da iki kere keten tohumu yağı ile saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı

medcezir.net-badem-yagi

 

Saçtaki fazla yağı alır ve nemlendirir. Masaj yaparak uygulandığında yumuşaklık, parlaklık ve güçlü saç köklerine sahip olmamızı sağlayacaktır. Kırık oluşumunu engeller, saçların daha dolgun görünmesini sağlar ve kafa derisini dış etkenlerden korumaya yarar.

Hintyağı

Saç için bir başka adı da ”Nemlendirici” dir. Saç dökülmesini azaltır ve saçın kolay şekil almasını sağlayacak bir yumuşaklık kazandırır. Ayrıca saç tellerini kalınlaştırır ve kırılmalar ile koparak dökülmeleri önler.

Evren Emre