BilimŞaşır

Seks Hayatınızı Geliştirecek 10 İpucu

İyi bir seks hayatının daha mutlu bir birlikteliğin anahtarı olduğunu kimse inkar edemez.  İlişkilerimizin ve evliliklerimizin kaçınılmaz bir parçası olan seks hayatı, ilişkimizde ne denli mutlu olduğumuzla doğrudan alakalı.

Hal böyle olunca, yapılacakları gözden geçirip, bilim adamları bu konuda ne diyor, gelin bakalım:

1 Öpüşme Son Derece Önemli

Bir ilişkide samimiyeti arttıran öpüşme, aynı zamanda stres ve kolestrol seviyelerini düşürüyor. Çiftlerin ne sıklıkla öpüştükleri, uzun süreli bir ilişkideki tatmini belirliyor. Özetle; ne kadar öpüşüyorsanız o kadar uzun süreli bir ilişkiye meyillisiniz. Bu yüzden savaşmayın sevişin.

2 Parfümünüzü Seçerken Bir Daha Düşünün

Yapılan çalışmalar kadınların, akrabaları gibi kokan erkeklerle birlikte olmaktan kaçındıklarını gösteriyor. Bu bilinçaltının ensesti önlemek için geliştirdiği bir savunma mekanizması. Bu yüzden etkilemeye çalıştığınız kadının erkek kardeşi, babası ya da dayısı gibi kokmamaya özen göstermeniz önemli.

3 Hoşlandığınız Kişiyle Egzersiz Yapmayı İhmal Etmeyin

Egzersiz yapmanın semptomları arasında bulunan; ellerin terlemesi, nabzın ve nefes alışverişinin hızlanması gibi durumlar, psikolojik olarak romantik çekime benzer etkiler uyandırdığı için kişilerin ilişkide bulunma ihtimallerini arttırıyor.

4 Balkabağı ve Lavanta İşe Yarıyor

Araştırmalara göre balkabağı turtası ve lavanta kombinasyonu, penisteki kan akışını %40 arttırıyor. Eğer yaş ilerledikçe, size yaşam zevki veren bu organınız güçsüzleşiyor ve sizi yarı yolda bırakıyorsa, bu zorlu yolculukta ona destekte bulunmak için balkabağı ve lavanta kombnasyonunu kullanabilirsiniz.

5 Sakallı Erkekler Bir Adım Önde!

Ancak uzun sakal da yine kadınları soğutan etmenlerden bir tanesi. Araştırmalar, kirli sakalın uzun sakaldan da, temiz bir surattan da daha etkili olduğunu söylüyor. Bu konuda şanssız olan erkekler; hafif bir sakal bırakmayı deneyebilirsiniz.

6 Güneş Işığına Maruz Kalmak Libidoyu Arttırıyor

Araştırmalara göre güneş ışığına maruziyet testosteron seviyesini, yani libidoyu ve cinsel isteği arttırıyor. Çünkü güneş ışığının içerdiği D Vitamini, doğal bir testosteron arttırıcı.

7 Seks Sırasında Çorap Giymenin Etkisini Tahmin Edemezsiniz!

Hollandalı bilm adamları tarafından ortaya konan bu araştırmaya göre soğuk, her iki cinsiyetin de seks yaparken keyfini kaçıran etmenlerden. Kadınlar üzerine yapılan beyin görüntülemesine göre, kişiler seks sırasında kendilerini güvende ve rahatlamış hissetmeye ihtiyaç duyuyorlar.

8 Kadınlar Partner olarak Kasıntı Erkekleri Tercih Ediyor, Erkekler İse…

Yapılan araştırmalara göre kadınlar mutlu erkeklere nazaran kasıntı ve düşünceli erkekleri; erkeklerse tam tersi olarak güleryüzlü kadınları daha seksi buluyor. “Ağbi bu kızlar hep hanzoları beğeniyo yaa!” diye yakınanlardansanız, belki küçük bir tavır değişikliğine gidebilirsiniz.

9 Terli Erkekler Kadınları Daha Çok Uyarıyor

Araştırmalara göre terde bulunan ve Androstadienone adı verilen bir bileşen, kadınların daha kolay uyarılmasını sağlıyor. Tabii kokusu ne kadar soğutuyor ondan bahsetmiyoruz. Bu maddeyi dikkate alırken iki kere düşünün!

10 Kegel Egzersizleri Cinsel Performansı Arttırıyor

Çünkü bu egzersizler, hem erkekte hem de kadında bulunan pelvik taban kaslarını çalıştırıyor ve seks sırasında bu kasların kasılması, partnerinizin daha çok zevk almasını ve daha yoğun orgazm yaşamanızı sağlıyor. Ortalama egzersiz süresi ise yalnızca iki dakika kadar.

Benzer Yazılar
Bilim

Tor Ağı Nedir? Nasıl Kullanılır 2022

EğlenceŞaşır

Kopya Mühendisleri - Kopya Nasıl Çekilir?

Şaşır

Kelebek Projesi Nedir

BilimÖğrenPsikolojiTarih

Yunan ve Roma Mitolojisi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?