By - - Spigen Koruyucu Kılıflar için yorumlar kapalı

Apple Iphone 6 plus modelinin bükülmesinden sonra oldukça revaçta olan ve akıllı telefonlar için koruyucu kılıf daha doğrusu zırh üreten şirket, ilk olarak Korede 2004 yılında SPG adıyla kuruldu ve mobil aksesuarlar üretmeye başladı. 2007 yılında Amerika’ya açılan  şirket bugün Spigen adını alarak, güçlü ekran koruyucu flimler ve çeşitli sağlamlılık derecelerinde telefon kılıflar üretmekte. Bunun yanında, ülkemizde olmasa da yurt dışında kulaklık, şarj aleti, laptop çantası gibi çeşitli aksesuarları da bulunmakta.

Şirket misyonunu; Teknoloji ve tasarımın sınırlarını zorluyoruz, en yüksek kalite standartlarıyla üretim yapıyoruz” şeklinde anlatıyor.

 

Türkiye pazarında;
Apple (iPhone 6 – iPhone 6 Plus – iPhone 5C- iPhone 5S / 5 – iPad mini w/Retina – iPhone 4S / 4 – iPad 2 )
Samsung (Galaxy Note 4 – Galaxy S5 – Galaxy S4 – Galaxy Note 3 – Galaxy Note 3 Neo – Galaxy A5 – Galaxy Alpha)
LG (LG G3 – LG G2 – Nexus 5)
SONY (Xperia Z – Xperia Z2 – Xperia Z3)
GOOGLE (Nexus 5 – Nexus 6 -)
HTC ( One M7 – One M8)

 

Cihazlar için ürünleri bulunmaktadır. Ürünler çeşitli fiyat aralığında ve sağlamlıkta, Örneğin darbelere karşı tam koruma sağlayan ıPhone 6 kılıfı 129 TL iken aynı cihaz için başka bir kılıf 39 TL ıPhone 6 Plus için de aynı durum söz konusu. 5C modelinde ise 29 TL den başlayan fiyat 19 TL ye kadar inebiliyor. 5 ve 5s için fiyatlar 79 TL den başlayıp 19 TL ye kadar iniyor. 4 ve 4s için üretilen kılıflarda bizi oldukça düşük bir fiyat aralığı karşılıyor 4 ve 4s için tüm ürünler 9 TL!
Apple tabletlere geldiğimizde durum şöyle ıPad mini/ Retina için kılıflar 49 TL den başlayıp 29 TL ye kadar inmekte. ıPad 2 için tek ürünü bulunan Spigen fiyatını da çeşit kadar düşük belirlemiş 9 TL!

Samsung’a gelince işler biraz değişiyor, Note 4 için en pahalı ve en çok koruma sağlayan ürün 99 TL iken en ucuz üründe fiyat 29 TL ye düşüyor. S5 modelinde ise fiyat aralığı şöyle, en pahalı ürün 89 TL en ucuz ürün ise 24 TL. S4 modelinde ise 74 TL den başlayan fiyat, tasarım ve işlevselliğe göre 22 TL ye kadar inebiliyor. Note 3 modelinde ise fiyat aralığında bir uçurum söz konusu, en pahalı ürün 169 TL iken en ucuz ürün 29 TL. Note 3 Neo da ne yazık ki fazla ürün seçeneği bulunmuyor, en pahalı ürün 39 en ucuz ürün ise 29 TL. A5 modeli için şuanlık sadece ekran koruyucu mevcut ve fiyatı 20 TL. Bir diğer sevilen model Alpha da ise durum şu; en pahalı ürün 99 TL en ucuz ürün ise 29 TL

LG de durum oldukça basit. Zaten iki cihaz için kılıf bulunuyor, G3 modelinde 99 TL den 49 TL ye kadar ürün mevcut. Ülkemizde halen geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan G2 için ise bir ürün var ve 59 TL. G2 kullanıcıları görmezden gelinmiş olmamalıydı.
Sony Xperia Z modeli için 49 TL lik bir model bulunuyor. Z2 için koruyucu kılıf bulunmasa da koruyucu film var ve fiyatı 29 TL. Z3 de ise yine bir koruyucu kılıf ve bir koruyucu film bulunmakta, kılıfın fiyatı 59 TL filmin fiyatı da 19 TL

Google cihazlara gelince… Nexus 5 için ürün aralığı 84 TL den 29 TL ye doğru gidiyor. Nexus 6 için henüz ürün bulunmuyor ancak bunun nedeni cihazın henüz piyasada bulunmaması olsak gerek.

HTC için durum oldukça basit cihaz zaten tamamen metal kasadan üretildiği için kendiliğinden sağlam ancak Spigen bu modeli de es geçmemiş, M8 için tek bir model bulunuyor o da 29 TL. M7 modelinde de aynı sebebten ötürü bu sefer kılıf yok, onun yerine koruyucu film konmuş ve fiyatı 64 TL

Özellikle benim gibi telefonundan çabuk sıkılanlar için bulunmaz nimet olan bu kılıfların tasarımı sayesinde yeni bir telefon kullanıyormuş hissine kapılıyorsunuz ve bu oldukça güzel.

Caner Keskin