By - - Sümeyye Erdoğan da Aday Olacak mı? için yorumlar kapalı

2015 Türkiye Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adayı olmak isteyen bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etmeleri gerekmektedir.

Geçtiğimiz hafta boyunca kulislerde en çok konuşulan konu, Ak Parti’de siyaset yapmak isteyen bürokratların nabız yoklamalarıydı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan’dan onay alamayan bürokratların istifasına izin verilmediği öğrenilirken, şu ana kadar 2 ismin aday adaylığı kesinleşti. Onlarda Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu. Bu arada adaylık için meraklı gözler, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık danışmanlarına çevrilirken, ilk istifa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metin yazarı Aydın Ünal’dan geldi. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un siyasete girip girmeyeceği ise kulislerin en çok konuşulan konusu idi. Başbakanlık danışmanları Taha Özhan ve Ertan Aydın ile Adalet Bakanlığı danışmanı Adnan Boynukara hakkında son karar da bu hafta kesinleşecek gibi.

Bu hafta kulislerde en çok konuşulan isimlerden birisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan idi. Sümeyye Erdoğan’ın büyük olasılıkla milletvekili olacağı, ancak bu konuda aile meclisinin henüz bu kararı açıklamadığı belirtiliyor. Bu arada partinin bu seçimlerde TBMM’ye taşıyacağı türbanlı kadın vekillerinin sayısı da artıyor. Meclis’e taşınması düşünülen 60 kadın vekilin yarısının ise türbanlı olacağı belirtilmektedir.

Fikret Fenerci