Kişisel Bakım

Ten Rengini Açmanın Doğal Yolları

Limon;
Limon sadece çorbaya sıkmak, biraz dil atıp surat ekşitmek için değildir. Limon, cildimiz için de oldukça önemlidir. Birçok insanın ten renginden yakındığını da düşünürsek, evet limon kesinlikle çok faydalıdır. Ten rengi zaten açık olanlar, istediklerinde koyulaştırabiliyorlar. İster solaryuma gidiyorlar, ister güneşi bekliyorlar, ama sonuç olarak amaçlarına ulaşabiliyorlar. Peki ten rengi koyu olanlar, neden ten rengini açamıyor? Aranan çözüm tek kelime, beş harf; Limon! İçerdiği asit sayesinde etkili bir ten açıcıdır. Denemekten zarar gelmez, limon sonuçta. Gelelim nasıl kullanacağımıza;
Limon Nasıl Kullanılır?
İkiye bölünmüş bir limonu doğrudan cildinizde gezdiriyorsunuz. Aradan uzun bir vakit geçtikten sonra yüzünüzü yıkıyorsunuz. Ve bunu uzun bir süre her gün uyguluyorsunuz. Cildinizin bir süre sonra beyazladığını muhakkak fark edeceksiniz.
Yulaf Ezmesi;
Ülkemizde tüketimi pek fazla olmasa da günlük hayatta işimize yarayan bir tarım bitkisidir. Bunun da ten rengini açmak için faydalı olduğunu söylesem, sanıyorum yalancı olduğumu düşünürdünüz.
Ama yalan söylemiyorum! Bu tarım bitkisinin nasıl da işinize yarayacağını göreceksiniz.
Yulaf Ezmesi Nasıl Kullanılır?
Birer tatlı kaşığı yoğurt, domates suyu ve yulaf ezmesini karıştırın, daha sonra yaptığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Yarım saat gibi bir süre bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bunu da uzun bir süre her gün uygulayın. Ama günde 2-3 kere yaparsam daha da beyazlarım düşüncesine kapılmayın, o kadar da değil.
Benzer Yazılar
Kişisel Bakım

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm

Kişisel Bakım

Patates Nişastası Maskesi

Kişisel Bakım

Göbek Eriten Yoğurt – Limon Kürü

Kişisel Bakım

Nar Sirkesi Maskesi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?