By - - The Fault In Our Stars – Aynı Yıldızın Altında için yorumlar kapalı

2014’ün yaz aylarında vizyona giren bu film, John Green in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmi olma niteliği taşıyor.

Başrollerinde, Shailene Woodley ve Ansel Elgort yer alıyor. Her ikisi de birbiri ile bayağı uyumlu oyuncular. Daha öncesinde Divergent – Uyumsuzfilminde abi kardeşi canlandırmışlardı. İkilinin uyumu, diğer sinema filmlerinden geliyor gibi.

Neyse, gelelim filmin konusuna;

Hazel Grace 16 yaşında kanser hastası olan bir kadındır. Daha önce çok fazla kişide denenmiş ama başarısız olmuş bi ilaçla ayakta durmaktadır. Hazel hastalığı nedeniyle sürekli nefes darlığı çekmektedir. Bu yüzden yanında taşıdığı oksijen tüpü onun bir parçası olmuştur artık.

Ailesinin zoruyla katıldığı destek grubunda birçok insanla tanışmış ama hiçbiri eski basketbol oyuncusu Augustus Waters kadar dikkatini çekmemiştir. Augustus, yani kısaca Gus; Kanser nedeniyle bir bacağını kaybetmiş fakat yine de hayata dört elle sarılabilmiş, havalı bir çocuktur. Hazel`ı gördüğü anda aşık olmuş ve onun hayata yeniden tutunması için elinden geleni yapmaya başlamıştır.

Aslında hayatlarının bu kadar birleşmesini sağlayacak olan bir kitaptı belki. Hazel hep kitabın sonunu merak etmiş ve yazarı ile tanışmak için defalarca her yolu denemesine rağmen hiç sonuç alamamıştır. Fakat Gus kitabın yazarına ulaşmış ve bir randevu ayarlamayı başarmıştır. Ne yazık ki yazar Amsterdam`da yaşamaktadır.

Hazel`ın Amsterdam`a gitmesi sağlık durumu açısından imkansız gibi görünmektedir. Ailesininde yardımı ile Amsterdam`a Gus ile uçan Hazel, hayatının en güzel dakikalarını burada onunla geçirmiştir. Yine de yıllarca tanışmak için yanıp tutuştuğu yazarın beklediği gibi olmaması onu epey hayal kırıklığına uğratmıştır. Çünkü yazar, sürekli alkol kullanan sorhoş adamın tekidir. Bu yüzden, umduğunu bulamayan kahramanlarımız Amsterdam`ı yaşamaya başlamıştır bile.

Amsterdam’da geçirdikleri vakti iyi değerlendiren kahramanlarımız Amerika’ya döndüklerinde, kendilerinin neyi beklediğini bilmemektedir.

Yeterli spoiler bulunan yazımız, bu muhteşem filmi anlatmak için az bile.

İzleyeceklere ufak bir yazar tavsiyesi; Mendilleri hazır bulundurun!

Tugay Orman

10449730_10152518717268104_1859746699_n