Kişisel Bakım

Yoğurt Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi nedir? Yüz güzelliğiniz için kimyasallara oranla daha iyi sonuç elde edeceğinizi düşündüğüm  Yoğurt Maskesi bir bakıma siyah nokta karşıtı maske görevi görecektir. Ayrıca ev yapımı olduğundan, cildinizi tahriş etme olasılığı neredeyse yoktur.

Yoğurt Maskesi Malzemeleri 
 
– Bir yemek kaşığı yoğurt 
– Bir tatlı kaşığı karbonat
– 1 tatlı kaşığı limon suyu
Yoğurt Maskesi Kullanımı 
 
Bir yemek kaşığı yoğurt,bir tatlı kaşığı limon suyu ve karbonatı bir kapta karıştırıyoruz. Ardından yüzümüzün istediğimiz bölümüne sürüyoruz. Maske orada kuruyana kadar bekletip,ılık suyla duruluyoruz.
Yoğurt Maskesi Faydaları
Yoğurt, antibakteriyel özelliği sayesinde cildiniz için faydalıdır.  Cildinizdeki tahriş olmuş bölgeyi, siyah noktaları ve kızarıklıkları kısa süre içinde onarır. İçindeki laktik asit sayesinde gözeneklerinizi temizleyip cildin yumuşamasını sağlar. Akne ve egzama sorunları için de tedavi yöntemidir.
Peki, ne sıklıkta uygulamalıyız Yoğurt Maskesi ‘ni? Haftada birkaç gün, ama bir gün aralıklarla uyguladığınız takdirde olumlu sonuç elde edeceğinizi umuyorum. Ayrıca eğer cildiniz kuru ise yağlı yoğurt, nemli bir cildiniz var ise de yağsız yoğurt kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Benzer Yazılar
Kişisel Bakım

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Doğal Çözüm

Kişisel Bakım

Patates Nişastası Maskesi

Kişisel Bakım

Göbek Eriten Yoğurt – Limon Kürü

Kişisel Bakım

Nar Sirkesi Maskesi

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?